Tesla Cybertruck’ı güncelledi, artık off-road’a da uygun

Bu yenilik, aracın zorlu arazi koşullarında bile üstün performans sergilemesini sağlayacak şekilde optimize edilmiş durumda. Cybertruck‘ın bu özelliği, Tesla’nın elektrikli araçlar konusundaki yenilikçi yaklaşımını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Tesla, Cybertruck için heyecan verici bir güncelleme duyurdu; aracın arazi performansını artıracak yeni Off-Road Modu eklendi. Bu mod, aracın kayalık, çakıllı, derin kar veya kum gibi zorlu yüzeylerde daha iyi çekiş ve tutunma sağlıyor. Özellikle Baja modu, Stabilite Yardımı en düşük seviyede iken aracın dengesini artırarak daha özgür bir sürüş deneyimi sunuyor.

Tesla Cybertruck’ı güncelledi, artık off-road’a da uygun

Eğer araç eşit olmayan veya kaygan bir zemindeyse ve tekerleklerden biri yeterli çekişe sahip değilse, tork otomatik olarak karşı tekerleğe yönlendiriliyor. Off-Road Modunda, Cybertruck’ın Cyberbeast Üç Motorlu versiyonu istenirse etkinleştirilebilen Ön Kilitli Diferansiyel ve her zaman aktif olan sanal arka kilitli diferansiyel seçenekleri sunuyor.

Trail Assist, arazi sürüşü için bir tür hız sabitleyici gibi çalışıyor ve belirlenen hızı korumanıza yardımcı olarak sürücünün sadece direksiyon ile ilgilenmesini sağlıyor. Bu özellik, tekerleklerin kaymasını önleyerek hem yokuş yukarı hem de yokuş aşağı kontrolü sağlıyor.

Yol üzerindeki iyileştirmeler arasında, karlı, buzlu, ıslak veya kaygan yollarda daha iyi çekiş kontrolü bulunuyor; bu, tüm lastikler arasında çekişi eşit olarak dağıtarak daha güvenli bir sürüş sağlıyor. Ayrıca, adaptif süspansiyon yükü daha doğru bir şekilde tahmin ederek sönümlemeyi otomatik olarak ayarlıyor ve daha rahat bir sürüş ile tutarlı bir sürüş deneyimi sunuyor.

Son olarak, CyberTent Modu süspansiyonu düz bir yüzeyde uyuyabilmeniz için düzleştiriyor ve çadırınızı kurabileceğiniz şekilde tonneau kapağını açık tutuyor; ayrıca ışıklar, klima ve prizler de bu modda kullanıma sunuluyor. Yeni yazılımın Cybertruck’lara ne zaman sunulacağı kesin olarak bilinmese de, çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir