Instagram, Yapay Zeka Destekli Sohbet Temaları için Çalışıyor

Instagram, yapay zeka destekli sohbet temaları oluşturma ve kullanıcıların özelliklere erken erişmesine olanak sağlama yeteneği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu çalışmaları ortaya çıkaran ise henüz sunulmamış Instagram özelliklerini ifşa etmesiyle tanınan tersine mühendis Alessandro Paluzzi oldu.

Paluzzi, X’te yayınlanan bir ekran görüntüsü ile Instagram’ın kullanıcıların üretken yapay zeka kullanarak kişiselleştirilmiş sohbet temaları oluşturmasına olanak tanıyan “Yapay Zeka ile Oluştur” adlı bir seçenek sunacağını öne sürüyor. Bu, Instagram’ı, aynı zamanda yeni bir sohbet temaları özelliği üzerinde çalışan kardeş platformu WhatsApp ile uyumlu hale getirecek. Instagram’ın mevcut sürümü, renkler, degradeler ve popüler oyunlar, sanatçılar ve filmlerle ilgili özel temalar da dahil olmak üzere çeşitli sohbet temaları arasından seçim yapmanıza olanak tanıyor.

Android veya iOS’ta temanızı değiştirmek için Instagram Direkt Mesaj (DM) gelen kutunuza gidip bir sohbet açmanız, üstteki sohbet adına dokunmanız ve Temalar’a girmeniz gerekmekte. Burada Minecraft, Pickleball, Dune, Star Wars, Futbol, ​​Beyzbol ve daha fazlasını temel alan temalar bulabilirsiniz.

Sızıntıda görünen bir fark, yayınlanmamış kullanıcı arayüzünün Instagram’ın mevcut sürümünde görünen bir liste yerine tema seçeneklerini küçük resimler olarak göstermesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni özelliklere erken erişimi denemek ise gelecekteki bir güncellemeyle kolaylaşacak. Paluzzi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, Instagram uygulamasının Ayarlar ve Etkinlik sayfasında “Özelliklere erken erişim” adı verilen bir seçenek gözüküyor. Mevcut haliyle Instagram, kullanıcıları az gelişmiş özellikler hakkında bilgilendirmek için sınırlı testlere ve kamuya yapılan duyurulara güveniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir